bildirim
down
chat tv tr Merhaba, ben chat yapmanız için buradayım. Adım chat.tv.tr, tanıştığımıza memnun oldum. Şimdi girişi kullan çevrim içi kişileri gör.
kayıt ol
kayıt ol
şimdi bize katıl bir kullanıcı adın olsun
Unutma kayıt olmadan da oda içine girebilirsin.
Captca
chat-kanallari

Chat Kanalları Kullanımı

Server İçindeki Chat Kanalları Kullanımı

Server içinde bulunan CHAT kanalları kullanımı, İnternet’e sürekli bağlı bilgisayarlarda depolanan ve servisler adı verdiğimiz istemciler tarafından sağlanır. Kanalların kayıt edilmesi ve isteğe göre kısıtlamalar verilmesi, kontrolünün sağlanması ise chanserv adını ile çağrılan servisin görevidir. Kullanım alanı tamamı ile kanallar ile doğrudan ilgilidir, başka herhangi bir kullanım alanı yoktur.

CHAT KANALLARI İLE ANLIK MESAJLAŞMA

Chat içinde, iletilerimizin diğer kullanıcılara gönderilmesi özel mesaj yada genel oda içinde bulunanların bu iletileri görmesi ancak CHAT kanalları ile mümkündür. Bu iletilerin ise bizim bilgisayarımızdan gönderilip diğer kullanıcıların bilgisayar ekranın da görünmesinin aracılığını chanserv sağlar. Sürekli İnternet’e bağlı bu bilgisayar ilk önce kendi bilgisayarımızdan çıkan verileri toplar daha sonra ise CHAT kanalı içine gönderir yine aynı şekilde diğer kullanıcıların mesajlarını da bu şekilde bize göndermiş olur. Böylece kanal içinde CHAT yapmış oluruz.

Üstünde kullanabileceğimiz işlevler için nick (rumuz) kayıt işlemini yapmış olmamız gereklidir. Bazı chanserv işlevleri, kanal kayıt, list, kanal operatör listesi düzenleme, level ayarları, kısıtlamalar, kanal modeleri, oto join, kanal bilgisi, kanal acıklaması, access listesi düzenleme, giriş mesajı ayarları, akick ekleme kaldırma,  gibidir.  Kullanımı ve komutlar hakkında bilgi almak için #help kanalını kullanmanız ve destek istemeniz yeterlidir.

bir önceki yazım da konusunu sizler için paylaştım.

Admin
Makale Yazarı :
heart 911
Yazı kategorisi : CHAT, Genel
yorum yorum yok
Etiketler

Chat Kanalları Kullanımı ile ilgili benzer yazılar


Chat Kanalları Kullanımı yazısına yapılan yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?