bildirim
down
chat tv tr Merhaba, ben chat yapmanız için buradayım. Adım chat.tv.tr, tanıştığımıza memnun oldum. Şimdi girişi kullan çevrim içi kişileri gör.
kayıt ol
kayıt ol
şimdi bize katıl bir kullanıcı adın olsun
Unutma kayıt olmadan da oda içine girebilirsin.
Captca
sohbet

Sohbet

Sohbet hakkında konuşmakla başlıyoruz. Sohbet için, dostça ve arkadaşça önceden bir hazırlık yapılmadan karşılıklı yapılan hoşça vakit geçirmek amacı taşıyan söyleşi denir. Peki böyle bir şey kaldı mı? tabii ki hayır. Flörtsüz ve aşk sonuç odaklı bir sohbet şekli artık herkes için tercih edilen en önemli şey. Sizce de öyle değil mi ? Çünkü artık İnternet var. Hal böyle olunca artık sadece iletişim araçları geriye kalan. İletişimin kendinden söz etmek bir masal ve hayal dünyasında kalmak gibi. Yazımızın devamı bilinen ve okunulan bir sohbet yada çekici adı ile chat hakkında olacak ama gerçeklik kısmı.

Chat Diyince Ne Biliyoruz

Chat’e olan düşkünlüğümüz kendimizi yalnız hissetmemizden, heyecan arayışımızdan, bastırdıklarımızdan, çoğunluklada en önemlisi burası, cinsel güdülerimizden. Bunu her ne kadar sakla sakta işin doğrusu aslında bu, bu kısmı okurken yüzünüzde bir gülümse oluyor ise gerçek niyetinizi tahmin ettik sayılır. İlk online chat 1973 de yapıldı ve ilk altı kanallı idi. Her kanalda beş kişinin anlık yazışma yapabildiği bir uygulama idi. Deniz aşırı ilk chat ise 1989 yılında Finlandiya ve Amerika arasında yapıldı. Bizde gelişimi konusunda ilk başlangıç ise mirc ile oldu. Devamında ise dalnet geliyor. Sanal flört ile ilk tanışmamız oldukça heyecanlı yıllardı. Daha doğrusu kendine özgü eğlenceli dedikoduları, sen bizim kıza ping atmışsın falan lafları gayet komik ve unutulmaz zamanlardı. Tabii ki bunun yanında güzel dostluklar da oldu.

Chat Şimdi Nasıl

Chat kendini geliştirmeye devam etti ve ICQ dönemi başladı. Gelişme devam ederken sırada ise msn vardı. Burada en dikkat çeken özellik ses ve kamera olması idi. Artık kiminle chat yaptığımızı görmek ve sesini duymak hayal olmaktan çıkmıştı. Geldiğimiz nokta ise sanal arkadaşlık boyutunda bir adım daha atlamış olmamızdı. Ve artık günümüze doğru adım adım yaklaşırken msn de çoktan rafa kaldırılmıştı. Artık sahnede Skype, Facebook, Whatsapp, chat rulet, vardı. Yazışmadan çok uzak görüntülü ve sesli konuşma insanların beğenisini kazandı. Kimsenin artık selam, nerden, asl gibi chat terimlerine ihtiyacı kalmadı. Artık tüm web siteleri ve uygulamaların chat özelliği var.

Chat nedir, nereden nereye gelmiştir kısa bilgi ile anlatmaya çalıştım ve artık daha çok şey biliyorsunuz. Yeni insanlar tanıma merakı ile her gün elimizden düşürmediğimiz mobil cihazlar ve ekranına kitlendiğimiz bilgisayarları daha bir azimle kullanacağınızı tahmin etmek güç değil. Başka bir sohbet makalemizde görüşmek üzere iyi chat’ler dilerim.

bir önceki yazım da « konusunu sizler için paylaştım.

Admin
Makale Yazarı :
heart 458
Yazı kategorisi : Genel
yorum yorum yok
Etiketler

Sohbet ile ilgili benzer yazılar


Sohbet yazısına yapılan yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?